Skip to main content

Can Metal, Almanya Nürnberg’de düzenlenen ve yüksek basınçlı döküm sektörünün dünyadaki en büyük organizasyonu olan Euroguss Fuarı’na katıldı.

Yeşilova Holding şirketlerinden Can Metal, Euroguss 2022 Uluslararası Basınçlı Döküm İhtisas Fuarı’na katılım sağladı. 8-10 Haziran tarihleri arasında Almanya Nürnberg’de düzenlenen fuar, en son üretim teknolojilerinin, süreçlerin, ürünlerin ve yeniliklerin sergilendiği etkinliklerden biri olarak gerçekleşti. Dünya yüksek basınçlı döküm zincirini buluşturan ve onlarca ülkeden 643 katılımcının yer aldığı fuarda, Can Metal ile birlikte toplam 50 Türk şirketi yer aldı.

SEMERCİ: UZAKDOĞU’DAN TÜRK PAZARINA YÖNELİM VAR

Yüksek basınçlı döküm sektöründe dünyanın en önemli buluşma platformu olan fuarın, dökümhaneler, tedarikçiler ve hizmet sağlayıcıları bir araya getirdiğini açıklayan Can Metal Genel Müdürü Ümit Semerci şunları söyledi: “Yeni teknolojiler ile üretilmiş alüminyum döküm ürünlerine, yeni makine ve sistemlere, kalıp ve kalıp yapımında çeliklere kadar çok önemli gelişmelerin sergilendiği fuar, şirketimiz açısından çok verimli geçti. Dünyanın dört bir yanından müşteri ve tedarikçiler ile şirketimizin üretim gücü ve kalitesini paylaşma fırsatı bulduk. Sektör paydaşlarından çok olumlu geri bildirimler aldık. Müşteri, tedarikçi ve üreticilerin aynı anda buluştuğu bir ortam yaşandı. Pandemi nedeniyle fiziki olarak gerçekleştiremediğimiz ve dijital olarak düzenlenen buluşmalardan sonra şunu gördük ki sektör olarak karşılıklı bir araya gelmeyi özlemişiz. Özellikle Çin’de yaşanan lojistik krizleri ve kontrolsüz kapanmalar sonrası Uzakdoğu’dan Türk pazarına çok ciddi yönelmeler olduğunu gördük. Birçok OEM ve Tier1 ile çok olumlu görüşmeler yaptık. Beklentilerimiz sonuna kadar karşılandığı bir fuar oldu.”

YEŞİLOVA: FUARI BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TAMAMLADIK

Fuarın, Can Metal’in ihracatına güç katacağını ifade eden Yeşilova Holding İcra Kurulu Başkanı A. Yalçın Yeşilova da şöyle konuştu: “Grup şirketlerimizden Can Metal, pazar payını ve ihracatını her geçen yıl artırmaktadır. Önemli alıcı ve müşterilerinin yakından takip ettiği Euroguss Fuarı’nı başarılı bir şekilde tamamlamış olmaktan mutluyuz. Güzel geri dönüşler aldık, fuarın artılarını önümüzdeki günlerde daha yakından göreceğimizi düşünüyorum. Döküm sektörünün yanı sıra otomotiv endüstrisinde en büyük oyuncuların parçalarını ve kalıplarını görme şansı yakaladığımız fuar, alüminyum döküm sektöründe önümüzdeki dönemin trendleri ve teknolojilerini görmemiz açısından da çok değerliydi.”